«Вікарій Сімферопольської і Кримської єпархії УПЦ МП - РПЦ», «єпископ Ялтинський» Нестор (Ніколай Донєнко) у співслужінні соборного «духівництва» та «священнослужителів» сімферопольських благочинь
/

Заупокійне богослужіння УПЦ МП – РПЦ за зрадником України

Почати

11 листопада 2022 року в окупованому Сімферополі в Олександро-Невському соборі, який є «кафедральним» для т. зв. «Кримської митрополії Української Православної Церкви Московського Патріархату (надалі УПЦ МП) – Російської Православної Церкви (надалі РПЦ)», було звершено архиєрейський чин відспівування херсонського колаборанта Кіріла Стрємоусова, якого окупанти 4 жовтня 2022 року настановили «заступником голови адміністрації Херсонської області» і якого у прес-релізі події на сайті «митрополії» було названо «російським політичним і громадським діячем».

До того ж, у тексті новини було зазначено, що 9 листопада, у день повідомлення про загибель Стрємоусова, президент Російської Федерації Владімір Путін підписав указ про його нагородження орденом мужності посмертно «за мужність і відвагу, виявлені при виконанні службового обов’язку», а в окупованому Сімферополі на його честь було запропоновано назвати одну з вулиць.

Заупокійне богослужіння за зрадником України, про смерть якого внаслідок ДТП було повідомлено 9 листопада, за благословенням «голови Кримської митрополії РПЦ» «митрополита Сімферопольського і Кримського» Лазаря (Ростислава Швеця) очолив «вікарій Сімферопольської і Кримської єпархії РПЦ», «єпископ Ялтинський» Нестор (Ніколай Донєнко) у співслужінні соборного «духівництва» та «священнослужителів» сімферопольських благочинь. Богослужбові піснеспіви виконував чоловічий архиєрейський хор під управлінням регента «протодиякона» Антонія Марущака.

ФОТО: https://crimea-eparhia.ru

На богослужінні були присутні дружина та діти Стрємоусова, перший заступник керівника адміністрації президента РФ Сєрґєй Кірієнко, «голова республіки Крим» Сєрґєй Аксьонов, «голова державної ради республіки Крим» Владімір Константінов, самопроголошені окупаційні «т. в. о. губернаторів» Херсонської та Запорізької областей Владімір Сальдо та Євґєній Баліцкій, «губернатор» Севастополя Міхаіл Развожаєв, «сенатор Ради Федерації РФ від республіки Крим» Сєрґєй Цеков, представники проросійської кримської громадськості, а також друзі та «співробітники» загиблого під Генічеськом колаборанта.

По завершенні заупокійної молитви «єпископ Ялтинський» Нестор зачитав співчуття «голови Кримської митрополії РПЦ» Лазаря. У своєму зверненні «митрополит Сімферопольський і Кримський» заявив, що «з глибоким сумом» зустрів звістку про загибель Стрємоусова, висловив щире співчуття всім його родичам і побажав їм Божої помочі «гідно витримати це випробування». За словами Лазаря, Стрємоусов «пройшов непростий життєвий шлях, йому випало чимало випробувань, однак він усе зносив зі смиренням і терпінням, зберігаючи вірність своєму покликанню та службовому обов’язку, працюючи з повною віддачею здібностей і талантів; за це Всемилостивий Господь сподобив спочилого з честю й гідністю йти життєвим шляхом». Також Лазар висловив переконання, що «скромність, чесність та добросовісність» херсонського колаборанта «здобули йому нелицемірну любов і повагу сучасників», а «Володар Неба і Землі воістину щедро наділив його багатьма талантами, які він примножував протягом тривалого часу, ставши одним з авторитетних державних діячів Херсонського краю». Серед іншого, «митрополит Сімферопольський і Кримський» закликав усіх присутніх до молитви за спочилого, прощення його гріхів та збереження молитовної пам’яті про нього. «Молюся до Володаря життя і смерті, Господа нашого Ісуса Христа про упокоєння в оселях небесних Свого вірного служителя», – додав Лазар.

https://crimea-eparhia.ru/59-events/24458-v-kafedralnom-aleksandro-nevskom-sobore-g-simferopolya-sovershen-chin-otpevaniya-kirilla-sergeevicha-stremousova-rossijskogo-politicheskogo-i-obshchestvennogo-deyatelya-zamestitelya-gubernatora-khersonskoj-oblasti

Як відомо, свого часу Кіріл Стрємоусов став членом конспірологічної секти «Концепция общественной безопасности» (КОБ, «Концепція громадської безпеки»), у засадах якої поєднуються ідеї російського націоналізму, езотерики, язичництва та фрагменти інших вчень і яка має на меті створення «єдиної східнослов’янської держави»; у Херсоні члени КОБ брали участь у місцевих антимайданах, нападаючи на проукраїнських активістів.

https://ms.detector.media/trendi/post/28056/2021-08-31-prorosiyskyy-trykster-konspirolog-i-vatazhok-antyvaksiv-khto-takyy-kyrylo-stremousov/

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Віталій Солончак

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: