Музей-заповідник “Херсонес-Таврійський”
/

Московський Патріархат в Криму не полишає спроб привласнити об’єкти «Херсонесу Таврійського» (відео)

Почати
  • This page available also in
  • English

Музей-заповідник “Херсонес-Таврійський”Сімферопольська і Кримська єпархія (УПЦ МП – ред.) готує повторний запит в Росмайно про передачу в безоплатне користування 24 об’єктів музею-заповідника “Херсонес-Таврійський” церкві. Але на думку Світлани Мельникової, директора музею, передача цих об’єктів  загрожуватиме подальшому розвитку «Херсонесу». Передає РІА Новини.

«Формально передача реальна. Чинним законодавством така можливість передбачена…  За законом після подачі заявки є період до шести років проведення цієї процедури. Для музею це важко. Позиція музею і Міністерства культури така, що такі дії унеможливлять подальший розвиток музею-заповідника», – сказала вона.

Також директор заповідника не може на сьогоднішній день спрогнозувати, якою буде реакція ЮНЕСКО, під охороною якого знаходиться пам’ятник. «Важко навіть прогнозувати, тому що в даний момент з ЮНЕСКО і так досить складні відносини», – зазначила Світлана Мельникова.

У свою чергу настоятель Володимирського собору, який знаходиться на території «Херсонеса», протоієрей Сергій Халюта заявив, що передача об’єктів заповідника церкви жодним чином не зашкодить статусу “Херсонеса” як об’єкта ЮНЕСКО.

Нагадаємо, що Національний заповідник «Херсонес Таврійський»,  який є не лише культурною спадщиною України, а й всього світу, адже займає почесне місце у списку ЮНЕСКО, у 2015 році стає федеральною власністю.

На такі дії країни-окупанта Міністерство культури України відреагувало заявою: «Мінкультури вкрай обурене рішенням Уряду Російської Федерації… Міністерство культури вкотре наголошує, що статус об’єктів розташованих на території Автономної Республіки Крим мають виключно статус об’єктів культурної спадщини України».

Але, ця заява особливого впливу на Росію не мала як і те, що ЮНЕСКО не визнає окупації Криму, а тому цей об’єкт для світової спільноти і надалі вважається українським. Вже 7 грудня 2015 року Володимир Путін підписав указ про внесення музею-заповідника  до особливо цінних об’єктів культурної спадщини народів Російської федерації.

У Херсонеса розпочалось нове життя, яке безумовно повинно вписатися в ідеологію «русского мира». Адже ще у грудні 2014 року Володимир Путін заявив: «Крим, і Херсонес зокрема…. має для Росії величезне сакральне і цивілізаційне значення, як храмова гора в Єрусалимі для мусульман та іудеїв».  Тому цю ідею почали жваво втілювати в життя.

Першим гучним скандалом стало призначення на посаду керівника Херсонесу протоієрея Сергія Халюту. Такого зухвальства колектив наукових співробітників не стерпів – повстав проти такого призначення. Результат був досягнутий —  протоієрей добровільно подав у відставку. Наступним скандалом стала заміна історичної плитки на території заповідника на нову. 23 травня 2016 року прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв, перебуваючи в Криму заявив, що за дорученням президента Росії в Херсонесі найближчим часом побудують духовно-просвітницький центр.

Про те як «зберігає» та «плекає» країна-окупант відібрану культурну спадщину України  дивіться у програмі  «Крим час окупації. Право»: окупована культурна спадщина (відео).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Проект реалізовано за підтримки Українського культурного фонду

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: