Фото: https://crimea-eparhia.ru/eparchy-2013/24229-pri-sodejstvii-sinodalnogo-otdela-po-delam-molodezhi-rpts-v-krymskoj-mitropolii-obrazovany-novye-otryady-bratstva-pravoslavnykh-sledopytov
/

Братство Православних Слідопитів – бойові загони УПЦ МП в Криму

Почати

В окупованому Криму за благословення «голови Кримської митрополії РПЦ» (Сімферопольська і Кримська єпархія УПЦ МП згідно чинного законодавства та державної реєстрації України), «митрополита Сімферопольського і Кримського» Лазаря (Ростислава Швеця) розпочала повноцінну діяльність дитячо-юнацька організація «Братства православних слідопитів Сімферопольської і Кримської єпархії РПЦ» під керівництвом «протоєрея» Бориса Кравця.

«У кожній дитині, у кожному підліткові закладене прагнення бути сильним, героєм, захисником слабких, борцем за справедливість. У сучасному світі технологій, метушні та швидкостей молодь часто не знаходить свого місця. Тоді позитивні якості, не маючи виходу та розвитку, перетворюються на негативні (наприклад, цифрова залежність). Людина занурюється у вигаданий світ, де вона відчуває свою впевненість, здійснюючи різні подвиги. Альтернативою цьому стають дитячо-юнацькі патріотичні організації. БПС на перше місце ставить духовний розвиток, що забезпечує цілісне становлення особистості. Герої різних народів мають свої моральні принципи (кодекс честі), на основі яких розвивається людина. Закони БПС – це життєва позиція, яка надає підліткові впевненості та зміцнює його духовно-моральні чесноти. Якщо на вашій парафії є діти та дорослі, що прагнуть подвигів і пригод, хочуть змінити своє життя, вирватися з сірих буднів, випробувати на міцність свою віру і волю, то ласкаво просимо», – зазначається у прес-релізі «Братства православних слідопитів Сімферопольської і Кримської єпархії РПЦ».

Джерело (фотоілюстрації): https://crimea-eparhia.ru/59-events/24488-bratstvo-pravoslavnykh-sledopytov-v-krymu

Заняття в організації проводяться на засадах скаутського методу позашкільного виховання дітей і підлітків за наступники напрямками: 1) туризм та походи; вивчення природи та рідного краю; 3) виживання у природі; 4) командотворчі ігри. Гаслом організації  – «Будь готов! – Всегда готов за Бога и Россию!» («Будь готовий! – Завжди готовий за Бога та Росію!»).

Братство Православних Слідопитів (БПС) – це російська громадська організація для дітей, підлітків та молодих людей, яка діє з 1991 року за благословенням нині покійного очільника Російської Православної Церкви (РПЦ), патріарха Московського і всієї Русі Алєксія II і є офіційним дитячим відділенням молодіжного руху в рамках РПЦ. Для здійснення виховних цілей БПС використовує скаутський метод. Організація, що входить до складу Всеросійської національної скаутської організації, у вересні 2021 року Священним Синодом РПЦ була визнана одним з кращих рухів у РФ з організації та виховання підлітків і молоді. Мета БПС – сприяння у формуванні «цілісного православного світогляду», який полягає у любові до Бога, вітчизни та ближнього. Зазначається, що діяльність організації покликана забезпечити духовне, душевне та тілесне виховання дітей і підлітків, розвинути їхню відповідальність і самостійність, навчити приймати рішення та робити вибір, ґрунтуючись на православному світогляді, і будується відповідно до низки проектів, програм і напрямків, що втілюються у формі зборів, бесід, сюжетно-рольових ігор, творчих завдань, походів, зимових і літніх таборів.

Організація під назвою «Республіканське братство православних розвідників-слідопитів» (БПРС) була створена у Криму ще наприкінці осені 2009 року за ініціативи Сімферопольської і Кримської єпархії УПЦ МП: її створення благословив митрополит Сімферопольський і Кримський УПЦ МП Лазар, назвавши цей проект «доброю, але нелегкою справою». На перших організаційних зборах братства його учасники – священики та керівники, що працювали з дітьми з православних родин, – обговорили цілі та завдання організації, характеристики методів праці, форми та зміст діяльності. Першим заходом організації, що створювалася, став одноденний семінар для керівників та духовних наставників, проведений на базі Російського культурного центру.

Джерело (фотоілюстрації): https://www.3652.ru/news/9594/v-krymu-sozdaetsa-bratstvo-pravoslavnyh-razvedcikov-sledopytov

 Очевидно, що БПРС у Криму було створене на взірець Братства православних слідопитів РПЦ, заснованого у грудні 1990 року.

Наразі в окупованому Криму БПРС здійснює свою діяльність за благословенням митрополита Лазаря згідно з постановою Священного Синоду РПЦ від 5 березня 2010 року (журнал № 24), в якій було схвалено діяльність БПРС як «успішну форму православного виховання дітей та підлітків».

Джерело (фотоілюстрації): https://crimea-eparhia.ru/александр-басалаев/item/150-departments/youth-centers/православные-молодёжные-центры-симферополя/item/17418-bratstvo-pravoslavnykh-sledopytov-pri-khrame-svyatitelya-veniamina-ii-simferopolskogo-tserkovnogo-okruga

Наприкінці жовтня 2019 р. за благословенням митрополита Лазаря у рамках «регіонального етапу XXVIII міжнародних різдвяних освітніх читань «Великая победа: наследие и наследники» («Велика перемога: спадщина і спадкоємці») члени осередку БПРС при Петропавлівському кафедральному соборі УПЦ МП у Сімферополі спільно з молодіжним відділом Сімферопольської і Кримської єпархії УПЦ МП та активістами БПРС Севастопольського благочиння УПЦ МП провели виїзний семінар-тренінг щодо організації та розвитку БПРС на місцях. Семінар відбувся за участі помічників благочинних по роботі з молоддю, відповідальних за організацію і розвиток руху БПРС у благочиннях та активістів молодіжних загонів (загалом понад 25 осіб).

Джерело (фотоілюстрації): https://hersones.org/novosti/10303-pravoslavnye-razvedchiki-sledopyty-petro-pavlovskogo-kafedralnogo-sobora-g-simferopolya-sovmestno-s-molodezhnym-otdelom-eparhii-proveli-seminar-trening-organizaciya-i-razvitie-bratstva-pravo.html

На 24–26 серпня 2020 року в окупованому Севастополі було анонсовано навчальний семінар із подальшою можливістю стати керівником або помічником керівника осередку БПРС на одній з парафій УПЦ МП в Криму. Семінар провела інструктор-методист БПРС з Санкт-Петербурга (РФ) Анастасія Алєксандрова.

При цьому було зазначено, що метою БПРС є «сприяння у плеканні у дітях цілісного православного світогляду», а саме – «любові до Бога, вітчизни та ближнього»; діяльність організації покликана «забезпечити духовне, душевне та тілесне виховання дітей» у формі щотижневих зборів, бесід, сюжетних і сюжетно-рольових ігор, концертів, походів та зимових і літніх таборів.

Джерело (фотоілюстрації):  https://hersones.org/novosti/11457-priglashaem-prinyat-uchastie-v-vvodnom-seminare-dlya-rukovoditeley-bprs-bratstva-pravoslavnyh-razvedchikov-sledopytov-kandidatov-v-rukovoditeli-bprs-i-ih-pomoschnikov.html

Семінар з підготовки керівників осередків БПРС та їхніх помічників відбувся за участі 20 осіб від Севастопольського, Сімферопольського та Бахчисарайського благочинь УПЦ МП.

Джерело (фотоілюстрації):  https://hersones.org/novosti/11533-.html

6 жовтня 2022 року стало відомо, що до Криму для організації руху Братства православних слідопитів (БПС) вирушили керівники осередку БПС у Єкатєрінбурзі (РФ) – голова ради БПС Росії Всєволод Крівцов та духівник Єкатєрінбурзького регіонального відділення БПС, священик РПЦ Алєксій Занозін. Метою запланованої «міжрегіональної» конференції БПС було названо напрацювання взаємодії з кримською організацією БПРС та «розвиток православного скаутського руху» на окупованому Кримському півострові. Протягом двох місяців представники БПС з Єкатєрінбурга працювали у режимі онлайн з кримськими «колегами», готуючись до створення в окупованому Криму загонів БПС на базі колишніх загонів БПРС.

Джерело (фотоілюстрації):  https://ekaterinburg-eparhia.ru/news/2022/10/06/80446/

 8 жовтня 2022 року за благословенням настоятеля Петропавлівського кафедрального собору в Сімферополі, секретаря «Кримської митрополії РПЦ» «протоієрея» Олєксандра Якушечкіна Всєволод Крівцов, Алєксій Занозинім та керівник молодіжного відділу собору «диякон» Олексій Карпенко «офіційно» відкрили загін БПС «Петропавловцы» («Петропавлівці»).

Джерело (фотоілюстрації):  https://crimea-eparhia.ru/24-events/simf-2013/24215-otkrytie-otryada-bratstva-pravoslavnykh-sledopytov-petropavlovtsy-pri-petro-pavlovskom-sobore-g-simferopolya

У той же час, 8–10 жовтня 2022 року, представники Синодального відділу у справах молоді РПЦ, якими виступили вже згадані Всєволод Крівцов і Алєксій Занозін, провели навчальні семінари щодо розвитку БПС. Після цього за благословенням очільника «Кримської митрополії РПЦ», «митрополита Сімферопольського і Кримського» Лазаря та голови Синодального відділу у справах молодежі РПЦ єпископа Істринського Сєрафіма помічники благочинних розпочали на парафіях роботу з переорганізації руху БПРС.

Джерело (фотоілюстрації):  https://crimea-eparhia.ru/eparchy-2013/24370-v-krymskoj-mitropolii-provoditsya-pereorganizatsiya-dvizheniya-bratstva-pravoslavnykh-sledopytov

До заснованого в окупованому Севастополі загону  БПС були долучені 23 дитини, під виконання гімну російських скаутів «Будь готов!» та винесення державного прапора РФ.

Загалом за підсумками «робочої поїздки» та проведених семінарів були утворені загони БПС у Севастополі (храм Вознесіння Господнього), Сімферополі (Петропавлівський кафедральний собор, храм священномученика святителя Веніаміна), смт Новоозерне (храм святого апостола Андрія Первозваного) та с. Цвіточне (храм святого апостола Фоми).

Джерело (фотоілюстрації):  https://crimea-eparhia.ru/eparchy-2013/24229-pri-sodejstvii-sinodalnogo-otdela-po-delam-molodezhi-rpts-v-krymskoj-mitropolii-obrazovany-novye-otryady-bratstva-pravoslavnykh-sledopytov

Борис Кравец

Згідно з розпорядженням «митрополита Сімферопольського і Кримського» Лазаря, настоятель храму Вознесіння Господнього «Севастопольського благочиння РПЦ», протоієрей Борис Кравець був призначений керівником «БПС Кримської митрополії РПЦ».

Джерело (фотоілюстрації):  https://crimea-eparhia.ru/eparchy-2013/24230-protoierej-boris-kravets-naznachen-rukovoditelem-bratstva-pravoslavnykh-sledopytov-krymskoj-mitropolii

 

12 червня 2022 року на території зазначеного храму за ініціативи осередку БПС було проведено благодійний ярмарок на підтримку вояків ЗС РФ, поранених під час бойових дій на території України.

Джерело (фотоілюстрації):  https://hersones.org/novosti/14034-.html

 

Фактично «БПС Кримської митрополії РПЦ» – є структурним підрозділом Російської Православної Церкви, з центром в столиці Російської Федерації місто Москва. Фактично з огляду очевидно й те, що Сімферопольська і Кримська Єпархія Українська Православна Церква (МП) згідно чинного законодавства та державної реєстрації України визнала факт того, що вони є структурним підрозділом релігійної організації з центром впливу в Російській Федерації. Адже 27 травня 2022 року делегація Сімферопольської та Кримської єпархії на чолі з митрополитом Сімферопольським та Кримським Лазарем взяла участь у режимі відеоконференції у Соборі Української Православної Церкви, який проходив у Свято-Пантелеімонівському жіночому монастирі у Феофанії м. Києва.

“Митрополит Сімферопольський та Кримський Лазар звернув увагу членів Собору на те, що нинішній канонічний статус Української Православної Церкви як самоврядної частини Російської Православної Церкви є оптимальним. Також як делегати від Сімферопольської та Кримської єпархії взяли участь у Соборі: єпископ Ялтинський Нестор, вікарій Сімферопольської єпархії; єпископ Бахчисарайський Каллінік, вікарій Сімферопольської єпархії; від духовенства: протоієрей Іоан Прістінський, керівник юридичного відділу єпархії, настоятель Свято-Іллінського храму м. Саки; від чернечих: ігуменя Параскєва (Тищенко) настоятелька Свято-Троїцького Параскевіївського Топлівського жіночого монастиря; від мирян: Ясельська Людмила Олександрівна. Під час засідання Собору було ухвалено зміни та доповнення до Статуту про управління Української Православної Церкви, а також постанову Собору. Делегація Сімферопольської та Кримської єпархії одноголосно проголосувала проти ухвалення постанови Собору та запропонованих поправок до Статуту про управління Української Православної Церкви. Сімферопольська та Кримська єпархія залишається під омофором Святішого Патріарха Московського та всієї Русі”, – зазначається в заяві Сімферопольської і Кримської Єпархії УПЦ (МП).

Джерело (фотоілюстрації): https://crimea-eparhia.ru/59-events/23179-8965094657687890 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Віталій Солончак

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: