Антидержавна діяльність неканонічної церкви

Почати

15 квітня 2020 року на сайті офіційного інтернет-представництва Президента України зареєстровано електронну петицію №22/092966-еп «Припинити використання Києво-Печерської лаври Українською православною церквою Московського патріархату шляхом розірвання договору оренди та передати Києво-Печерську лавру у використання Православній церкві України (ПЦУ)».

Автор петиції Олексій Кравчук стверджує, що «Православна церква України (ПЦУ) є автокефальною православною церквою на території України, п’ятнадцятою в диптиху. Константинопольська церква вважає ПЦУ єдиною канонічною правонаступницею Київської митрополії. ПЦУ утворилася внаслідок об’єднання трьох українських православних церков: УПЦ (КП), УАПЦ та УПЦ (МП)». Тому цілком справедливо, за словами Олексія Кравчука, щоб духовну святиню використовувала православна конфесія, яка визнана православним світом автокефальною православною церквою на території України.

Натомість Українська православна церква (у статутних документах і назві цієї релігійної організації упускається Московського патріархату), як стверджує автор петиції, проводить на території нашої країни антидержавну політику. У петиції містяться конкретні приклади того, що високі церковні ієрархи УПЦ (МП) були неодноразово помічені у висловлюваннях та діях, спрямованих проти українського народу. На думку Олексія Кравчука, використання Києво-Печерської лаври Українською православною церквою Московського патріархату має бути припинене шляхом розірвання договору оренди та передане Православній церкві України (ПЦУ). Станом на 30 квітня петицію підписало вже 26 564 при 25 000 необхідних осіб для розгляду цього питання Президентом України.

Наразі, за даними сайту «Інформатор», СБУ проводить розслідування діяльності Московського патріархату по всій території України шляхом наукових експертиз, виявлення документів, свідчення людей, які бачили або були учасниками заходів, які здійснювала УПЦ (МП).

Особливе місце у фактах, наведених для підтвердження антидержавних дій УПЦ (МП), займають докази її співпраці з країною-агресором у Криму.

Протягом останніх трьох років на сторінках «Кримської світлиці» у своїх публікаціях ми неодноразово торкалися теми перебування й активної «діяльності» Української православної церкви Московського патріархату на окупованому півострові. М’яко кажучи, дивно було спостерігати, як священики нібито української церкви заповзято освячують російську військову техніку і благословляють військовослужбовців сусідньої країни на «ратні» подвиги.

І знайшлося цілком логічне «пояснення» цьому факту – в грудні 2019 року в редакції нашої газети опинилася скан-копія цікавого документа, а саме: (мовою оригіналу) «Соглашение о сотрудничестве и взаимодействии», укладене ще 2 квітня 2015 року, між командувачем Чорноморського флоту Російської Федерації і… митрополитом Сімферопольським і Кримським Лазарем.

Ця угода є підтвердженням того, що Лазар як представник Кримської єпархії УПЦ (МП) ставить підпис й одночасно визнає факт приналежності до Російської православної церкви. Мовою оригіналу: «…действующего на основании Положения Епархии Русской Православной Церкви».

Про що домовлялася перша людина Кримської єпархії Української православної церкви (цікаво, що в цьому «документі» чомусь не вказується приналежність Кримської єпархії до Української церкви!) з командувачем флоту країни-агресора, можна побачити зі скану кількох сторінок цієї «угоди», які ми принагідно публікуємо.

Водночас 27 квітня 2020 року на сайті офіційного інтернет-представництва Президента України з’явилася ще одна електронна петиція №22/094164-еп, метою якої є залишити Києво-Печерську лавру у користуванні Української православної церкви та відхилити петицію № 22/092966-еп. Автор цієї петиції Родіон Абрамович (!) стверджує, що попередня петиція «не тільки вводить в оману безпосереднього її адресата – Президента України та тих осіб, які будуть її підтримувати, але й спрямована на розпалювання міжконфесійного конфлікту на підставі перекручених фактів та власних домислів автора». А вся петиція, за словами Родіона Абрамовича, – це «суб’єктивна інтерпретація автором у досить агресивній манері дій священиків Української православної церкви. Більше того, подібна інтерпретація здебільшого спотворює та перекручує реальні факти».

Цікаво, а ця угода, яка підтверджує колабораціоністську діяльність і взаємодію Української православної церкви Московського патріархату з армією держави-окупанта на теренах окупованого Кримського півострова, це теж лише «суб’єктивна інтерпретація»?

Олекса БЕСКИД

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: